Home



SPORNI INTERVJUI PAVKOVIĆA I LUKIĆA




Tužilac zahteva, a odbrane se protive uvrštavanju u dokaze intervjua koje su Nebojša Pavković i Sreten Lukić dali haškim istražiteljima. Odbrana smatra da se ti intervjui ne mogu koristiti za dokazivanje krivice preostale četvorice optuženih

Milan Milutinović, Nikola Šainović, Dragoljub Ojdanić, Nebojša Pavković, Vladimir Lazarević i Sreten Lukić u sudnici TribunalaMilan Milutinović, Nikola Šainović, Dragoljub Ojdanić, Nebojša Pavković, Vladimir Lazarević i Sreten Lukić u sudnici Tribunala

Na današnjoj raspravi u predmetu "Kosovske šestorke" bivših srpskih zvaničnika optuženih za zločine nad albanskim civilima 1999. godine bilo je reči o zahtevu tužioca da se u dokaze uvedu intervjui koje su dvojica optuženih – vojni i policijski generali Nebojša Pavković i Sreten Lukić - dali istražiteljima tužilaštva pre nego što je protiv njih podignuta optužnica. Branioci se protive uvrštavanju pomenutih intervjua, a naročito se suprotstavljaju njihovom korišćenju kao dokaza protiv preostale četvorice optuženih.

Posle kraće pravne argumentacije strana, rad je nastavljen na zasedanju zatvorenom za javnost, posle čega je predsedavajući sudija saopštio da će veće doneti odluku u narednih desetak dana. Inače, u dosadašnjem toku suđenja, ni tužilac ni branioci se nisu pozivali na sporne intervjue Pavkovića i Lukića.

Šestorica bivših srpskih političara i generala se terete za progone, ubistva, deportacije i prisilno premeštanje kosovskih Albanaca 1999. godine. Na optužnici su bivši predsednik Srbije Milan Milutinović, potpredsednik nekadašnje vlade Savezne republike Jugoslavije Nikola Šainović, vojni generali Dragoljub Ojdanić, Nebojša Pavković i Vladimir Lazarević, kao i general srpske policije Sreten Lukić. Suđenje se nastavlja 1. aprila izvođenjem dokaza Lukićeve odbrane.


Dijeljenje sadržaja
FB TW LI EMAIL




TV Tribunal 358

POLITIČKA (NE)VOLJA: Zašto se Armija BiH nije obračunala sa odmetnutim mudžahedinima?
VIDEO DOKAZI: Vojislav Šešelj kao "prikladna vojnička pojava"