Home



PRIZNANJE I UPOZORENJE MILOŠEVIĆU




Pošto je poštovao prethodne odluke Sekretarijata, Miloševiću ukinut režim ograničenih komunikacija. Optuženi je, medjutim, pismeno upozoren da bi eventualni kontakti sa sredstvima komunikacija mogli dovesti do ponovnog uvodjenja tog režima

Slobodan Milošević u sudnici TribunalaSlobodan Milošević u sudnici Tribunala

Nakon što je juče saopšteno da je zamenik sekretara Tribunala, Dejvid/David Tolbert, Vojislavu Šešelju za još 30 dana produžio režim ograničenih komunikacija, u Tribunalu je danas i zvanično potvrdjeno da se ta ograničenja više ne odnose na Slobodana Miloševića.

Režim kojim su telefonski razgovori i posete Miloševiću i Šešelju ograničeni isključivo na članove najuže porodice, diplomatske i konzularne predstavnike i pravne zastupnike, uveden je 11. decembra prošle godine i dva puta je od tada produžavan. Razlog za to su, kako je navedeno, bile "predizborne izjave" pritvorenih medijima u Srbiji kojima je, po oceni sekretarijata Tribunala, "podrivan mandat Medjunarodnog suda u (njegovom) nastojanju da doprinese uspostavljanju i održavanju mira u bivšoj Jugoslaviji."

Budući da je optuženi, kako se navodi u pismu koje mu je u sredu uputio zamenik sekretara Dejvid Tolbet, "poštovao prethodne odluke Sekretarijata", Miloševiću je počev od 9. marta ukinut režim ograničenih komunikacija.

Talbort je, medutim, istovremeno upozorio Miloševića da je zabranjena "svaka direktna ili indirektna komunikacija sa sredstvima javnog informisanja", kao i da će "svaka aktivnost koja može da podrije mandat ovog Medjunarodnog suda ili izazove kršenje Pravilnika o pritvoru i uputstva upravnika - dovesti do ponovnog uvodjenja ograničenja u komunikaciji."


Dijeljenje sadržaja
FB TW LI EMAIL




TV Tribunal 183

"OLUJA" U HAGU: Predaja i izjašnjavanje hrvatskih generala
POPUST ZA PRIZNANJE: 18 godina zatvora za zločine u Brčkom
MASAKR U DUSINI: Batine spasile svedoka od streljanja
DERONJIĆ NA POPRAVNOM: Kako uvjeriti sudije u svoju krivicu?
OMARSKA I KERATERM: Na jesen peto suđenje za prijedorske logore
PORTRET DŽEFRIJA NAJSA: Gospodin s druge strane sudnice