Home



KONFRONTACIJE SE NASTAVLJAJU




Francuski mediji s pažnjom prate i komentarišu "novu fazu" u odnosima Haškog tribunala i Beograda

"Imamo jedan prioritet - hapšenje Mladića", citiraju francuski mediji srpskog premijera Zorana Živkovića i dodaju njegovu ljutitu repliku na izjavu glavne tužiteljice Karle/Carla Del Ponte koja je rekla da nije postojao nikakav dogovor, čak ni sa ubijenim Djindjićem, da u Srbiji neće biti hapšenje za "komandnu odgovornost".

"I Brisel/Bruxelles i Vašington/Washington znaju da je takav dogovor postojao", rekao je Živković.

U toj (eventualnoj) činjenici medijski Pariz nalazi razloge intenziviranja napora Beograda da pronadje i uhapsi Ratka Mladića, optuženog još 1995. za genocid nad Bošnjacima, posebno za masakr 7.000 Srebreničana u julu te godine.

Beograd računa da bi izručenjem Mladića Hagu, ocjenjuju pariški mediji, mogao isposlovati da četiri generala optužena zbog Kosova, ostanu u nadležnosti pravosudja Srbije i Crne Gore. Mada je Karla Del Ponte demantovala takvu mogućnost, zvanični Beograd se nada da bi Vašington mogao biti s time saglasan.

U svakom slučaju valja uhapsiti Mladića, koji u Srbiji, bar kad je riječ o skrivanju, ima mnogo pomogača u raznim društvenim strukturama, vojnim prvenstveno, ali i svim ostalim. To pokazuju i najnovija ispitivanja javnog mnijenja. Ratko Mladić je i dalje aktuelno "najveći nacionalni heroj". Najgore od svega je što takvu predstavu o tom optuženiku Haškog tribunala za ratne zločine Beograd, ni medijski ni zvanično, nikad do kraja nije demantovao, komentarišu francuski audiovizuelni mediji.


Dijeljenje sadržaja
FB TW LI EMAIL




TV Tribunal 167

OFICIRI – POKAJNICI: Priznanje, kajanje i izvinjenje za srebreničke zločine
"BELI ORLOVI" NAD SARAJEVOM: Dobrovoljci i patriote ili pijanci i ludaci?
ZLOČIN I KAZNA: 8 godina zatvora za pokajnika iz Keraterma
ODBRANA AMNEZIJOM: Svedok koji ne vidi, ne čuje i ne govori zlo
PRAVDA BLI
ŽA ŽRTVAMA: 16 miliona eura za suđenja u Bosni i Hercegovini
ZDRAVSTVENI BILTEN: Vojvoda nema kome da se ispovedi